...

História značky Faygo

Faygo Beverages, Inc., je spoločnosť zameraná na nealkoholické nápoje so sídlom v Detroite, Michigan.

Spoločnosť Faygo bola založená v novembri 1907, ako spoločnosť Feigenson Brothers Bottle Works ruskými pekárskymi prisťahovalcami Benom a Perrym Feigensonom.

Pôvodné príchute Fayga (ovocný punč, jahoda a hrozno) boli založené na receptoch na tortovú polevu, ktoré používali ruskí Feigensonovci. Bratia spočiatku používali na dodávky vagón ťahaný koňom a bývali nad plniacim závodom.

V roku 1921, keď sa spoločnosť rozšírila, rozhodli sa, že značka „Feigenson Brothers“ je príliš dlhá, a zmenili ju na Faygo.

Bratia riadili spoločnosť až do polovice 40. rokov 20. storočia, keď ju odovzdali svojim synom.

V roku 1956 spoločnosť vytvorila sériu rozhlasových a televíznych reklám s fiktívnym kovbojom s názvom Faygo Kid, ktorý bol stvárnený v animácii pre televízne reklamy na pôvodné koreňové pivo Faygo.

Spoločnosť predstavila v 60. rokoch nízko kalorickú verziu s názvom Ohana, ktorej príchute taktiež nájdete u nás v Candymánií.

Príchute, ktoré sa odporúčajú pre nové výrobky, schvaľuje výbor, ktorý sa schádza štvrťročne. Najpredávanejším produktom je Red Pop. Spoločnosť Faygo ako prvá na svete predstavila dnes štandardný odkrúcací vrchnák, ktorý sa v priemysle používa do dnešného dňa.

Pozrite si produkty značky Faygo v našej ponuke …

Návrat hore